мінімалізм

Суть цього стилю - у використанні вкрай лаконічних форм при повній відсутності яких би то не було декоративних прикрашаючих елементів. Він відрізняється чіткістю і графічністю виконання, а також використанням монохромних кольорів, що тільки підкреслює природність використовуваних фактур. Мінімалістський стиль, в основному, працює з великими площинами.

Чистий мінімалізм проповідує повну відмову від застосування декоративних елементів - найнеобхідніше для будівлі обмежується стінами і дахом, а інтер'єру достатньо ліжка зі столом. При цьому архітектурні споруди можуть бути досить складними за конструкцією, що залежить від матеріалу і його використання. Наприклад, при зведенні будинків з бетонних модулів його елементи підходять для суворих геометричних конструкцій, але, в той же час, монолітний бетон дозволяє втілити одночасно пластичні і лаконічні форми. При цьому основною вимогою реалізації проекту залишається застосування мінімального набору засобів і рішень, незалежно від складності завдання.

Не повинно бути ніяких складних деталей або зайвої обробки. На перше місце ставиться бездоганна комбінація обсягу і простору, якому не потрібні будь-які додаткові вишукування. Кращим інтер'єром, на думку прихильників мінімалізму, може бути тільки його повна відсутність із застосуванням мінімальної обробки. Найбільше, що можна дозволити - це фарбу на стіни (монохромність), і паркет на підлогу (природність).

Обов'язковою умовою також є присутність вільного простору, в якому повинні використовуватися найнеобхідніші меблі простих форм. Ідеальним варіантом буде порожня кімната, де стоїть тільки диван з телевізором - якщо це вітальня, або ж тільки ліжко - в разі оформлення спальні. А кабінет в мінімалістському стилі містить тільки робочий стіл і крісло.
Все, що не вписується в концепцію оформлення кімнати, ховається за перегородками. Єдині елементи, яким дозволено перебувати в цьому майже стерильному просторі - це арт-об'єкти, причому розташовані таким чином, щоб ніщо не перешкоджало отриманню естетичної насолоди від їх споглядання.

При використанні такого підходу при створенні інтер'єрів, єдиним способом створення певного настрою для внутрішнього простору кімнат буде використання світла (як природного, так і штучного підсвічування), який може як оживити, так і змінити характер їх інтер'єру.