лофт

У перекладі з англійської мови слово loft означає верхній поверх будь-якого приміщення або складу. Стиль лофт в нашому суспільстві з'явився порівняно недавно, в той час як зародився він ще в далеких сорокових роках минулого століття. Родина стилю лофт - Нью-Йорк.

Власне кажучи, все почалося з того моменту, коли не використовувалися занедбані мануфактури Манхеттена, які розташовувалися в робочих районах, стали використовувати не тільки під робочий простір, але і під житло. З метою надання оригінальності інтер'єру, а швидше за все по набагато більш прозаїчним причинам - брак грошей, багато елементів: балки, труби, цегляні стіни, нові мешканці залишали недоторканими.

Після деякого часу стиль зацікавив дизайнерів своєю простотою і оригінальністю. В результаті найвідчайдушніші з них почали створювати в житлових будинках і квартирах своєрідну виробничу атмосферу. Через 30 років інтер'єр в стилі лофт став популярний в Англії, а потім підкорив і всю Європу.

До характерних особливостей стилю лофт належать такі моменти:

- приміщення спочатку будувалося як нежитлове;

- вільного простору має бути максимально багато, наявність величезних вікон і відсутність усіляких перегородок;

- поєднання старих елементів оздоблення: цегляні стіни, труби, балки, пофарбована дощата підлога з новими, ультрасучасними предметами зі скла, металу та ін.

Так як відсутність перегородок - одна з головних умов оформлення інтер'єру в стилі лофт, то необхідне зонування житлового простору проводять за допомогою різноманітності фактур і кольорів. Наприклад, зал від кухні можна відокремити балкою, а цегляні стіни вітальні відокремлять її від оштукатурених стін спальні. Широке застосування для розмежування простору в стилі лофт отримали ширми, двосторонні стелажі і склоблоки, з яких роблять не тільки перегородки, але часом і вікна. Різне покриття підлоги також прекрасно виконує роль зонування простору.

Що стосується використовуваної при оформленні інтер'єру в стилі лофт меблів, то тут також можна відзначити деякі особливості. Перш за все, меблі в таких інтер'єрах ніколи не прив'язують до стін. Меблі розчиняються в величезному просторі лофт, вони повинні трансформуватися і розтікатися по різним напрямкам, складатися, рухатися на коліщатках, згинатися.

Вікна в стилі лофт повинні бути неодмінно до статі, а пейзаж за ними - тільки урбаністичний. Ніяких гардин, тюлі, штор лофт не визнає. Тільки жалюзі або рольштори.

Стиль лофт воліє і своєрідні аксесуари. Йому подобаються графіті, рекламні плакати, дорожні покажчики - всі атрибути життя мегаполісу. Іноді він не відмовляється і від картин у важких рамах, вважаючи за краще абстракцію і вельми своєрідне їх розташування: прямо на підлозі біля стіни.

Щоб не вийшло занадто похмуре житло, інтер'єр в стилі лофт можна дещо урізноманітнити за допомогою яскравих кольорів, в які фарбуються окремі елементи стін. Правда, більше чверті простору фарбувати не варто, краще додати кольору за рахунок яскравих аксесуарів: ваз, подушок, покривал.

 

Студія «Профі» та її дизайнери допоможуть оформити в стилі лофт не тільки житлові приміщення, а й приміщення для галерей, виставок, різних показів, так як саме в такому інтер'єрі найбільш вдало виглядають виставляються твори мистецтва. Та й взагалі, інтер'єр в стилі лофт просто створений для постійного свята, вечірок, презентацій, великої кількості гостей.

Стиль лофт, з точки зору архітекторів і дизайнерів, являє собою житло двадцять першого століття, хоча подобається він, природно, далеко не всім.

Перш за все, інтер'єр в стилі лофт підходить найкраще тим, хто любить виразний порядок в домі, меблі та побутову техніку лаконічних чітких форм, мінімум речей, простір, світло, вільне планування.

Однак тим індивідуумам, які вважають за краще спокій і затишок, наявність особистого простору, велику кухню, напхану побутовими приладами згідно з останнім словом техніки, які не люблять мінімалізм ні в яких його проявах, інтер'єр в стилі лофт може здатися не тільки абсолютно неприйнятним, але навіть в якійсь мірі потворним.

Однак про смаки, як то кажуть, не сперечаються, а тому кожен може оформляти домашній інтер'єр відповідно до своїх вподобань і переконань.