У ПОШУКАХ ІДЕАЛЬНОГО РОБОЧОГО МІСЦЯ У КВАРТИРІ

Перед тим як робити ремонт або перепланування визначитеся де буде знаходиться робоча зона. Для цієї мети ідеально підходить окремий кабінет, проте не у всіх є можливість виділити достатньо місця для його організації. Використовуючи оригінальні дизайнерські ідеї, можна облаштувати простір в будь-якому приміщенні без зайвих витрат. При цьому робоче місце в квартирі відрізняється зручністю, містить все необхідне, органічно поєднується із загальним інтер'єром. 

Що слід враховувати в дизайні робочого місця

При плануванні важливо визначити, що повинно входити в робочу зону. Так, для роботи за комп'ютером обов'язково потрібно користуватися невеликим комп'ютерним столиком. Якщо на робочому місці повинні бути папери або книги, корисно заздалегідь продумати місце, в якому вони повинні постійно перебувати.
Після виділення достатнього простору, придатного для створення робочої зони, можна переходити до вибору дизайну. При необхідності робиться перестановка, що дозволяє зробити робоче місце більш просторим. Важливу увагу слід приділити якісному надходженню світла, джерелами якого є вікно або освітлювальні прилади. Робоче місце повинно бути оформлено у відповідності із загальним стилем інтер'єру кімнати.

Використання окремої кімнати  

Різні ідеї від дизайнерів інтер'єру надають можливість вибору оптимального варіанту облаштування робочого місця. Найкраще – організувати простір в окремій кімнаті. Оформити приміщення можливо з урахуванням смакових уподобань власників житла, в тому числі:
  • встановити стелажі в будь-якій потрібній кількості;
  • використовувати стіл відповідного розміру;
  • облаштувати додаткову зону для відпочинку з установкою м'якого крісла або невеликого диванчика.
При відсутності окремої кімнати робоче місце легко створюється в будь-якій частині навіть невеликий за розміром квартири. 

Організація робочого місця в вітальні

Для організації такого затишного куточка відмінно підходить вітальня. Перегородки або великі підлогові стелажі дозволяють відокремити простір кімнати, при цьому на стелажах зберігаються необхідні речі. Добре продумані виконання столу, полиць і стелажів доповнюють дизайн інтер'єру всієї вітальні, яка є основним приміщенням для зустрічей з друзями і відпочинку всієї сім'ї.    

Створення робочого куточка в приміщенні спальні та кухні 

Найбільш затишним місцем в будь-якому будинку вважається спальня. У ній можна відгородити територію для сну за допомогою фіранки між столом і ліжком, встановити перегородку або балдахін. Таке комфортне місце допомагає займатися роботою без будь-яких відволікань. 

При бажанні можна зробити робоче місце на кухні, проте слід врахувати, що плита або мийка становлять небезпеку для документів і обладнання, що застосовується. Для правильного зонування кухонного приміщення використовуються підлогові стелажі. Крім того, в таких випадках поширене застосування подвійного столу (поєднання письмового та кухонного).

Практичне облаштування балкона

Популярні ідеї для робочого місця на балконі допомагають вигідно використовувати додаткову площу в якості кабінету. Попередньо балкон утеплюється і застеклюється, в результаті робоче місце функціонує в будь-який час року. При створенні робочого кабінету на балконі необхідно:
  • вибрати відповідні габарити столу і полиць;
  • постаратися повністю задіяти вільний простір для розміщення всіх предметів;
  • продумати конструкцію теплої підлоги.

Величезною перевагою даного варіанту вважається велика кількість світла і свіжого повітря, що дозволяє зробити робочу обстановку більш приємною.