У сучасному дизайні квартири важлива увага приділяється створенню максимально комфортної зони відпочинку. Такий спеціальний простір не обов'язково має бути великим за розмірами. Основна мета даної частини житлового приміщення полягає в забезпеченні належних умов для зняття напруги і втоми, що накопичилися протягом дня. Особливо затребуваною зона відпочинку в дизайні інтер'єру є саме для великих міст з надзвичайно стрімким темпом життя. Використовуючи новітні тенденції в області дизайну, можна якісно облаштувати відповідне приміщення без зайвих витрат часу, зусиль і коштів.
Чим керуватися при виборі зони відпочинку в житловому приміщенні
На вибір відповідного варіанту функціональної і комфортної зони відпочинку в міській квартирі впливає кількість людей, а також рід їхніх занять. Багато влаштовують зустрічі з друзями, грають в захоплюючі ігри. В даному випадку столик і диван повинні бути достатніх розмірів, при цьому існує потреба в додаткових місцях. Такими зручними місцями можуть бути м'які пуфики, які легко прибираються в комору.
Прогресивні ідеї від дизайнерів інтер'єру передбачають створення трансформованих мобільних зон для людей з різними інтересами. Для цього в невеликих за площею приміщеннях використовуються ширми і штори, за допомогою яких можливо відгородити частину кімнати. Такий варіант доцільно застосовувати в тих ситуаціях, коли хтось із членів великої родини хоче побути наодинці. Грамотна організація і поділ простору для відпочинку дозволяє всім проживаючим в квартирі відчувати себе затишно і безпечно.
Вигідне використання конструктивних особливостей невеликої квартири
Повсюдно впроваджуються ідеї для зон відпочинку в квартирі які відрізняються великою різноманітністю. Багато власників житла успішно облаштовують еркер, роблячи його продовженням залу. Також в еркері може бути створена відособлена комфортна зона. У такому затишному просторі можлива установка просторого дивана, на стінах розміщуються книжкові полиці. Незаперечною перевагою вважається розташування зони відпочинку біля вікна і достатню кількістю природного освітлення.
При відсутності балкона в однокімнатній квартирі можна виділити кут, встановити торшер і покласти подушку на підлогу. Гарний тюль відмінно підкреслює таке відокремлене місце, нагадує намет. В окремому і добре обладнаному просторі завжди хочеться насолоджуватися приємним відпочинком.
Також окремі зони відпочинку в квартирі створюються з використанням наступних простих рішень:
- поклейки шпалер різного кольору в приміщеннях вітальні, спальні і їдальні;
- відділення зон за допомогою фіранок;
- виготовлення ліжок, вбудованих в шафу
Крім того, можна встановити двоярусні ліжка, обладнати другий поверх під стелею достатньої висоти.
Інші можливості створення місця для повноцінного відпочинку
Для облаштування релакс-зони добре підходить імпровізована домашня бібліотека. При цьому досить використовувати невелику площадку і встановити на неї пару стелажів. До них додається зручне крісло для читання, можливо застосувати і підвісний варіант.
Зона відпочинку чудово облаштовується і в незадіяному порожньому кутку кімнати. В такому місці нескладно зробити установку крісла і журнального столика, додати ексклюзивні і привабливі елементи інтер'єру. В кожному окремому випадку зона відпочинку повинна поєднуватися із загальним дизайном приміщення, відображати стилістичні особливості квартири і доставляти справжнє задоволення господарям.